Internet to ogromna sieć łącząca komputery na całym świecie.

Która odmieniła na zawsze życie miliardów ludzi!5 najczęściej zadawanych pytań o internet światłowodowy


ZADAJ PYTANIE
1Co to jest światłowód?
Światłowód to przewód zrobiony z przezroczystego włókna szklanego oraz tworzyw syntetycznych, jaki zapewnia przesyłanie danych bez zakłóceń z szybkością światła. Od nazwy kabla wzięła się także bardziej uniwersalna nazwa innowacyjnego rozwiązania, którym jest domowy internet światłowodowy.
2Jak działa światłowód? Czyli o sieci FTTH
Światłowód w domu funkcjonuje dzięki technologii FTTH (ang. Fiber To The Home). Znaczy to, iż dzięki specjalnym wzmacniaczom optycznym poprzez sieć FTTH następuje bezawaryjne przesyłanie danych nawet na odległość tysięcy kilometrów.
3Jak zmierzyć rzeczywistą prędkość domowego internetu
Szybkość internetu da się zmierzyć za pomocą darmowych usług typu speedtest dostępnych na specjalistycznych stronach internetowych. Mierzą one prędkość pobierania oraz przesyłania danych i tak zwany ping, czyli czas reakcji serwera.
4Co wpływa na jakość działania internetu światłowodowego?
Na funkcjonowanie światłowodu może oddziaływać szereg elementów, takich jak stan infrastruktury, konfiguracja urządzenia podłączonego do sieci lub niebezpieczne oprogramowanie. Należałoby zatem skorzystać z pożytecznych porad, jakie ułatwią, kiedy internet domowy działa zbyt wolno. Ponieważ przeważnie użytkownicy korzystają z internetu bezprzewodowo, dobrze również zadbać o wzmocnienie sygnału Wi-Fi.
5Jakie są zalety światłowodu?
Innowacyjna technologia FTTH gwarantuje superszybkie pobieranie oraz wysyłanie danych. Jeżeli np. korzystasz ze światłowodu o szybkości do 1 Gb/s, film, jaki waży 1 GB, pobierzesz w jedynie… 8 sekund. Dodatkowo internet światłowodowy cechuje się niskim pingiem oraz brakiem lagów, czyli opóźnień, co zauważysz np. w trakcie grania nawet w niezwykle zaawansowane gry.Światłowód jest odporny na warunki pogodowe, np. silny wiatr. Szybkość wysyłania oraz pobierania zostaje bez zmian nawet w trakcie burzy.Na szybkość światłowodu nie oddziałuje również ilość odbiorców, jacy z niego korzystają. Oznacza to, iż w tym samym czasie kilku domowników może np. grać oraz odtwarzać film online i realizować zakupy przez internet.